تحولی صنعتی با استفاده از پوست میگو صورت گرفت

برای نخستین بار در کشور، طرح “استخراج کیتین و تولید نیمه صنعتی کیتوسان” ، با استفاده از پوست میگو، به منظور به کارگیری در صنایع دارویی، غذایی و بهداشتی تولید شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، سالیان متمادی است که پژوهشگران و متخصصین، تحقیقات خود را بر روی استخراج و استفاده از مواد با منشاء طبیعی و زیست تخریب پذیر متمرکز داشته اند، در این راستا به منظور تولید ماده ای به نام کیتوسان که کاربرد بسیاری در صنایع نساجی، غذایی، پزشکی بیوپزشکی و مهندسی پزشکی، صنایع کاغذسازی، کشاورزی و حتی تصفیه فاضلاب و مهندسی آب دارد، طرح “استخراج کیتین و تولید نیمه صنعتی کیتوسان با خلوص بالا از پوست میگو با استفاده از روش های نوین” با کاربرد فراوان در صنایع دارویی، غذایی، بهداشتی موردتوجه ویژه و تولید قرار گرفت.
عبادی مجری طرح استخراج کیتوسان از پوست میگو در رابطه با دستاوردهای فناورانه و زیست محیطی طرح گفت: در این طرح از روش نوین الکتروفیلترینگ برای به دست آوردن کیتوسان با جرم های مولکولی معین و خلوص بالا استفاده شده است.
از طرفی انجام این پروژه می تواند محققان و افراد جامعه را به کار گیرد که هم جنبه اقتصادی و هم جنبه صنعتی و تولیدی آن برای اعتلای کشور عزیزمان ایران اهمیت دارد.
بر اساس مطالعات صورت گرفته، این طرح برای اولین بار نه تنها در کشور بلکه در جهان اجراشده است. از حیث مطالعات زیست محیطی با توجه به اینکه ماده اولیه این طرح پوست میگو است و این پوست در محیط زیست به صورت مواد زائد دور ریخته می شود و همچنین به سختی تجزیه می شود، تبدیل این ماده به یک ماده باارزش اقتصادی بالا (به کیتوسان) می تواند علاوه بر جلوگیری از آلودگی …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)