اعلان های تبلیغاتی اسنپ باعث «تعلیق موقتی» این سرویس از کافه بازار شد

اعلان های تبلیغاتی اسنپ باعث «تعلیق موقتی» این سرویس از کافه بازار شد

بعد از حذف شدن نسخه رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل آنلاین اسنپ از کافه بازار، از ساعاتی پیش نسخه اصلی این برنامه هم از این مارکت اندرویدی حذف شده است. کابران هنگام باز کردن صفحه اسنپ در این سامانه با خطا روبرو می شوند و دلیل حذف آن را نقض قوانین کافه بازار در حوزه تبلیغات می بینند. هرچند به نظر می رسد این تعلیق موقتی بوده و با پیگیری های دیجیاتو مشخص شد که این برنامه تا ساعاتی دیگر به این مارکت اندرویدی بازخواهد گشت.

«امیر حقیقت» مدیر روابط عمومی کافه بازار در گفتگو با دیجیاتو خاطرنشان می کند که نوتیفیکشن های این برنامه دلیل حذف اسنپ بوده و آنها قوانین انتشار اپلیکیشن در کافه بازار را نقض کرده اند. او به این بند از قوانین کافه بازار اشاره می کند:

«در کافه بازار برنامه ها نباید از اعلان ها (Notification) برای ارسال تبلیغات استفاده کنند. اعلان ها می توانند برای اطلاع رسانی های مرتبط با کارکرد برنامه مانند به روز رسانی و امکانات جدید آن استفاده شود. استفاده از اعلان های چسبان (Ongoing) نیز جز در مواقعی که برنامه برای عملکرد صحیح به آن نیاز داشته باشد خلاف قوانین است.»

قوانین کافه بازار برای انتشار اپلیکیشن ها در این مارکت اندرویدی به موارد متعددی از جمله نحوه اعلان ها اشاره داشته است.
او اشاره می کند که این تبلیغات نباید آزاردهنده باشند و تبلیغات پیرامون مسابقات و جوایز این برنامه ها در قالب نوتیفیکیشن منع قانونی ندارد مگر اینکه وارد بند های دیگر مشکل ساز قوانین انتشار در کافه بازار شود.
حقیقت خبر از حل شدن مشکلات بین اسنپ و کافه بازار می دهد و به دیجیاتو می گوید که مقدمات برگشت اسنپ به کافه بازار در حال …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)