اپل به کاهش فروش آیفون به دلیل جایگزینی باتری های فرسوده اهمیت نمی دهد / تیم کوک: تصمیم اپل در راستای احترام به حقوق مشتریان است

تیم کوک در مصاحبه ای اعلام کرده اپل هنگام تصمیم گیری درباره جایگزینی باتری های فرسوده مدل های قدیمی آیفون هرگز به کاهش نرخ فروش آیفون های جدید فکر نکرده و این تصمیم را در راستای احترام به حقوق مشتریان گرفته است.
به گزارش زومیت، تیم کوک در جریان مراسم اعلام عملکرد مالی سه ماهه اول اپل درباره برنامه های جایگزینی باتری های آیفون و همچنین نگرانی ها درباره کاهش سرعت آیفون به دلیل فرسوده شدن باتری آنها صحبت کرد. در این مراسم از کوک سؤال شد آیا برنامه اپل برای تعویض باتری های فرسوده با تخفیف بالا برای مشتریان این شرکت سبب کاهش فروش کلی گوشی های جدید آیفون در آینده خواهد شد یا خیر.

یکی از سرمایه گذاران به نام تونی ساکونای از برنشتاین از کوک پرسید آیا اپل انتظار داشته که در اثر برنامه ی جایگزینی باتری های فرسوده آیفون، میزان ارتقا در میان مشتریان به دلیل افزایش سرعت گوشی های خود کاهش یابد. کوک پاسخ داده که اپل در زمان گرفتن این تصمیم حتی به این مسئله فکر هم نکرده است.
مدیر عامل اپل توضیح داد که هنگام تصمیم به جایگزینی باتری آیفون های قدیمی با تخفیفی قابل توجه و شفافیت درباره اینکه چگونه باتری ها فرسوده می شوند، اپل هرگز درباره تأثیری که این کار روی نرخ ارتقای مشتریان به آیفون های جدید تر خواهد داشت فکر نکرده است. در عوض کوک گفته، اپل به این دلیل که این بهترین تصمیم در راستای احترام به حقوق مشتریان بوده آن را بدون هیچ گونه تعللی عملی کرده است.
«اینکه برنامه جایگزینی باتری چه تأثیری روی میزان فروش آیفون های جدید تر خواهد داشت را در نظر نگرفته ایم. در حقیقت خود من نمی دانم این تصمیم چه تأثیری روی فروش آیفون های جدید تر خواهد داشت. این کار را انجام دادیم چون فکر کردیم درست ترین کاری است که باید برای مشتریان انجام داد. از این رو هنگام گرفتن این تصمیم هرگز به کاهش فروش محصولات خود در آینده فکر نکردیم.»
کوک همچنین به قابل اعتماد بودن آیفون در طولانی مدت اشاره کرد و اظهار داشت که به طور کلی میزان قابلیت اطمینان آیفون فوق العاده است. او به طور خاص به بازار متعلق به آیفون اشاره کرد که برای اپل بسیار خوب است و در نهایت سبب افزایش پایگاه کاربران آیفون خواهد شد.
«اساسا، شما با کاربران آیفون مواجه هستید که بهترین دستگاه را دارند ولی همچنان هر سال گوشی های خود را ارتقا می دهند. این دسته از افراد یا دستگاه قدیمی را می فروشند یا درست در زمانی که نیاز به ارتقا است آن را تعویض می کنند. بنابراین، شما با دو نوع از کاربران آیفون روبه رو هستید، یک گروه که آخرین مدل آیفون را دارند و گروهی دیگر با دستگاه های قدیمی.»
کوک در این باره توضیح می دهد: شیوه ای که من به این موضوع نگاه می کنم این است که به طور کلی قابلیت اطمینان آیفون فو ق العاده است. بازاری که پیش از این در دست داشته ایم در طول سال ها از لحاظ تعداد گسترش یافته است و می بینید که اپراتورها و خرده فروش ها برای معاوضه آیفون ها برنامه های پویایی دارند، زیرا آیفون بیشترین محبوبیت را در میان سایر برندها دارد.

Let’s block ads! (Why?)